Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseo3/public_html/wielka-kasa.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Wielka Kasa

czwartek, marzec 25, 2021

Kredyt gotówkowy a bezgotówkowy

Kredyt gotówkowy jest obecnie jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Jaka jest różnica pomiędzy kredytem gotówkowym, a kredytem bezgotówkowym?

Kredyt gotówkowy – co to oznacza?

Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu konsumenckiego, który może być udzielany przez banki oraz instytucje, które mają zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Na czym polega ten rodzaj kredytu? Bank udziela kredytobiorcy pożyczki w postaci gotówki. Przy czym kredytobiorca może ją wydać na dowolny cel. W celu otrzymania kredytu gotówkowego, kredytobiorca musi złożyć wniosek o kredyt. Może to zrobić zarówno bezpośrednio w oddziale banku, albo za pośrednictwem internetu, wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej banku. Kredyt zostanie przyznany jeżeli posiadamy odpowiednią zdolność kredytową oraz dostarczymy wymagane przez bank dokumenty. Są to między innymi zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie oraz wysokość zarobków. Pamiętajmy o tym, że mimo licznych promocji kredyt gotówkowy zawsze łączy się z kosztami. Kredyt zawsze jest płatny. A co z kredytami bezgotówkowymi, to tak naprawdę duża gama produktów bankowych, zaliczamy do nich kredyty celowe, linie kredytowe czy karty kredytowe. W przypadku kredytów celowych, czyli kredytów hipotecznych czy samochodowych, pieniądze pożyczone są przekazywane bezpośrednio na konto sprzedawcy. Zabezpieczenie dla banku stanowi produkt, który jest w ten sposób kupowany. Przed przyznaniem kredytu, bank ocenia zdolność kredytową klienta. Z kolei w przypadku przyznania linii kredytowej czy karty kredytowej otrzymujemy pieniądze na konto i możemy je wydać na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy czy bezgotówkowy?

Trudno porównywać kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny, to dwa różne produkty. Łatwo za to porównać kredyt celowy. Jakie są plusy kredytów bezgotówkowych? Wszelkie formalności załatwiane są zazwyczaj w jednym miejscu. Albo przez stronę internetową, albo za pośrednictwem kontaktu z pracownikiem banku. Podczas wyrażania chęci zakupu konkretnego towaru, zostają nam przedstawione wymagania, a my przedstawiamy wymagane zaświadczenia. Inną opcją jest limit na rachunku, otrzymujemy wtedy dodatkowe środki, które możemy wykorzystać na dowolny cel. Jest to rodzaj kredytu dla osób, które nie potrzebują karty kredytowej, mają jednak czasami większe wydatki. Jest to zabezpieczenie dla osób, które mogą w przyszłości z nich skorzystać. Jeśli limit jest niski, formalności są zazwyczaj dość małe

poniedziałek, luty 1, 2021

Czy dostaniesz kredyt hipoteczny?

W ostatnich latach kredyty hipoteczne stają się coraz bardziej popularne ponieważ dzięki nim możemy spełnić swoje marzenia o własnym domu bądź mieszkaniu. Niestety otrzymanie kredytu w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie oczywiste, musimy wcześniej spełnić kilka istotnych kryteriów. W pierwszej kolejności bank sprawdzi nasza zdolność kredytową. To od niej będzie zależało przede wszystkim czy otrzymamy kredyt hipoteczny. Pamiętajmy o tym że zdolność kredytową możemy sprawdzić sami, jeżeli zrobimy to odpowiednio wcześniej i nie będzie ona dla nast. Satysfakcjonująca będziemy mogli mieć na nią wpływ i nieco ją poprawić Kolejny element sprawdzany przez bank to historia kredytowa. Pamiętajmy o spłacie wszystkich swoich dotychczasowych zadłużeń w terminie, a także wszystkiego rodzaju rachunków. Przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny bank bierze po uwagę nasz wiek, źródło utrzymania, wielkość gospodarstwa domowego, a także inne istotne dla niego kwestie

Wszystkie te czynniki wymienione wyżej mogą pomóc nam uzyskać odpowiedz na postawione pytanie, a mianowicie czy uzyskamy kredyt hipoteczny. Pewność uzyskamy jednak dopiero w banku, ale kredyt hipoteczny nie musi być ruletką – możesz poznać z jakim prawdopodobieństwem spotkasz się z pozytywną decyzją w banku.

Przede wszystkim staranie się o kredyt hipoteczny należy rozpocząć od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Jeśli jest zbyt niska a poszukiwania rozpoczęliśmy odpowiednio wcześniej możemy bez problemu ją poprawić. Niektóre działania zwiększą zdolność natychmiast – jak np. spłata długu lub rezygnacja z karty kredytowej. Na inne trzeba będzie trochę poczekać – dlatego to tak ważne, aby proces ubiegania się o kredyt hipoteczny rozpocząć od sprawdzenia na czym się stoi i musimy zrobić to nieco wcześniej.

Jeśli mamy zdolność kredytową i udało nam się zgromadzić choćby 20 procentowy wkładu własnego, reszta czynników nie powinna być już przeszkodą w uzyskaniu kredytu mieszkaniowego. Banki podchodzą do wniosków o kredyt hipoteczny elastycznie i indywidualnie, dlatego warto poznać jeszcze sposoby na to jak znaleźć tani kredyt hipoteczny. Nie powinniśmy się sugerować kompletnie tym że znajomy dostał bądź nie dostał kredytu, nasza sytuacja jest z pewnością inna, więc należy to sprawdzić. Skoro stać się na długoletnie zobowiązanie, niech będzie ono takim, które spełni nasze oczekiwania!

Kto może nie otrzymać kredytu hipotecznego
Powyższe kryteria nie określają w sposób absolutny tego, czy uzyskasz lub nie kredyt hipoteczny. Przyznanie kredytu zależy od wielu istotnych czynników a także od polityki danego banku. Należy je traktować jak drogowskazy – czy okoliczności pozwalają nam trafić do celu jakim jest własny dom bądź mieszkanie. W procesie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy są jednak znaki, które pozwalają się domyślić problemów z przychylną decyzją banku. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać na początku.