czwartek, wrzesień 24, 2020

Kredyty hipoteczne – ile mogę dostać ?

Mieszkania w dużych miastach w Polsce są drogie, a do tych najbardziej kosztownych należą apartamenty w Warszawie. Niejednokrotnie cena tego typu nieruchomości (wyremontowanych), osiągają ceny nawet powyżej 1 000 000 zł. Wynika to z tego, że w naszej stolicy bardzo łatwo jest znaleźć dobrze płatną pracę. A to z kolei jest związane z tym, że dużo polskich i zagranicznych firm posiada w Warszawie swoje siedziby. Warto przy tym pamiętać, że Warszawa jest dużym miastem i jednym z najbardziej znaczących w Europie środkowo-wschodniej. Dlatego ceny nieruchomości są tam tak wysokie. Automatycznie przekłada się to na to, że dużo osób chcących mieszkać w Warszawie, musi brać kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub domu na przedmieściach.

Kredyty hipoteczne – konieczność w dużych miastach

Statystyczna cena działki o powierzchni 1000 m kw. na przedmieściach Warszawy to 400 000 zł. Do tego należy doliczyć budowę domu. Dlatego w Warszawie bierze się statystycznie najwyższe kredyty hipoteczne w Polsce. Przed zasięgnięciem takiej pożyczki w banku, ludzie mogą zadawać sobie pytanie do jakiej wysokości otrzymają kredyt hipoteczny. Okazuje się, że kredyty hipoteczne w Polsce mogą być brane nawet na nieruchomości warte 1 000 000 zł lub więcej. Wystarczy mieć odpowiednie dochody i niestety pieniądze na wkład własny.(10% wartości kredytu). Te ostatnie przepisy weszły w życie kilka lat temu, skutecznie przeszkadzając szczególnie osobom, które dopiero wchodzą w dorosłe życie.

Kredyty hipoteczne – duża odpowiedzialność

Warto pamiętać, że taka decyzja to zazwyczaj 30 lat spłacania kredytu hipotecznego, dlatego warto taką decyzję podjąć świadomie oraz z pełnymi konsekwencjami. Oczywiście przed podjęciem tego typu decyzji, warto sprawdzić pełną ofertę dostępną na rynku pożyczek. Dzięki temu znajdziemy kredyt o idealnych parametrach oraz jednocześnie niskim koszcie całkowitym. Obecnie młodzi ludzie w większości twierdzą, że najgorsze jest nie spłacanie rat, ale odłożenie pieniędzy na wpłatę własną. Jest to szczególnie widoczne podczas zakupu bardzo drogich nieruchomości. Być może w przeciągu kilku lat to się zmieni, jednak aby to nastąpiło, politycy muszą dostać w tej sprawie sygnały od społeczeństwa.