środa, maj 22, 2019

Skuteczne zabezpieczenie kredytów samochodowych

Kredyty samochodowe, nazywane przez fachowców kredytami celowymi, to kwoty przeznaczane z myślą depozyt karty pojazdu, czy przewłaszczenie na zabezpieczenie. Bardzo często jako forma dodatkowego zabezpieczenia stosowana jest również cesja praw z polisy AC. Dzięki temu możemy cieszyć się niższym oprocentowaniem kredytu, co wiąże się bezpośrednio z większą oszczędnością. Kredyty samochodowe, porównując je do pozostałych produktów finansowych, dostępnych na rynku, są oprocentowane znacznie niżej. Dzięki temu ryzyko otrzymania kredytu oraz późniejszej jego spłaty jest dużo mniejsze. Oczywiście zasada ta nie jest jednoznaczna i nie do końca pokrywa się z ofertami wszystkich dostępnych na rynku banków. Kredyty samochodowe możemy otrzymać zarówno na zakup auta bezpośrednio u dilera jak i z powodzeniem możemy je przeznaczyć na zakup używanego pojazdu. O kredyt może starać się praktycznie każdy, kto może przedstawić w banku zaświadczenie o wysokości zarobków. Od tego w głównej mierze uzależniona będzie wysokość otrzymanej kwoty. Są placówki, które bez najmniejszego problemu udzielą nam kredytu na auto sprowadzone zza granicy. Zanim więc zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto dokładnie sprawdzić co proponują konkretne placówki i na jakich zasadach możemy otrzymać interesującą nas kwotę.

Koszty kredytu, ubezpieczenie oraz rodzaje kredytowania

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu odpowiedniego kredytu? Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się wysokością prowizji oraz oprocentowaniem otrzymanej kwoty. Warto spytać również o dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie czy wysokość wkładu własnego, gdyż ta również jest czasem wymagana przez banki. Konsultacja z doradcą finansowym powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Ogrom ofert na rynku potrafi nieźle namieszać w głowie, stąd zasięgnięcie opinii fachowca, może okazać się tu dość istotnym pomysłem. Aby skorzystać z opinii konsultanta nie musimy praktycznie ruszac się z fotela. Dostępna pomoc online jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają ochoty bądź z jakiejś przyczyny nie mogą udać się do banku osobiście. Kredyty samochodowe możemy podzielić na trzy podstawowe grupy, dzięki którym możemy niemal natychmiast określić, z jakim rodzajem kredytowania mamy do czynienia. Do pierwszej grupy należą kredyty standardowe. Ten rodzaj kredytowania cechuje przede wszystkim możliwość comiesięcznej spłaty rat zakwalifikowanych do grupy kapitałowo-odsetkowych. Spłacamy je również w przypadku zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Bazując na tym konkretnym przykładzie, to bank ustala tu wysokość wkładu własnego, czyli kwoty, którą musimy uiścić, aby otrzymać wymaganą przez siebie kwotę. Okres spłaty takiego kredytu trwa w tym przypadku od kilku miesięcy do kilkunastu lat. Kredyty samochodowe dzielimy również na tzw. kredyty jednoratowe 50/50 lub 60/40. Te z kolei są kredytami nieoprocentowanymi. Naszym zadaniem w tym przypadku będzie jedynie zapłacenie odpowiedniej wysokości prowizji a także w niektórych przypadkach, podpisanie polisy. Opłata ta jest jednorazowa, a sam kredyt spłacany jest w dwóch transzach. Pierwsza wpłata reguluje połowę wartości zakupionego pojazdu. Kolejna może zostać uregulowana w odstępie półrocznym. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy bank wymaga spłaty dopiero po upływie kilku lat. Takie rozwiązanie jest najczęściej oferowane przez tzw. autobanki (zwane również motobankami) oraz banki samochodowe.

poniedziałek, marzec 25, 2019

Kredyt gotówkowy 1 500 zł na 6 miesięcy.

Najlepsze oferty kredytów gotówkowych na kwotę 1 500 złotych na okres spłaty wynoszący sześć miesięcy.

Sprawdzimy najlepsze oferty kredytu gotówkowego na kwotę 1 500 złotych z okresem spłaty wynoszącym 6 miesięcy. Zaczniemy od kredytu w hapi pożyczki. Przy kwocie 1 500 złotych każda rat miesięcznych będzie po 274 złote. Kredyt będzie nas kosztował tutaj 144 złote. Kwota jaką możemy pożyczyć u tego pożyczkodawcy to przedział od 800 złotych do maksymalnie 15 000 złotych, na okres kredytowania od 3 do 36 miesięcy. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy oferowany przez Bank Zachodni WBK będziemy wpłacać do banku raty miesięczne po 286 złotych każda. Kredyt wygeneruje nam koszt całkowity w wysokości 216 złotych. Kwota jaką możemy tutaj pożyczyć zaczyna się od 1 000 złotych i kończy na maksymalnej kwocie 15 000 złotych. Okres na jaki można rozłożyć zobowiązanie wynosi od 6 do maksymalnie 120 miesięcy. Millenium Bank oferuje kredyt gotówkowy, w przypadku którego jeżeli go wybierzemy przyjdzie nam wpłacać do banku raty miesięczne po 286 złotych każda. Kredyt będzie nas kosztował 216 złotych, dokładnie tyle samo ile kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK. W Banku Millennium możemy pożyczyć od 1 000 złotych do 150 000 złotych z okresem kredytowania od 6 do 84 miesięcy, na kredytoweprzypadki.pl/ zobacz inne ciekawe oferty.

ING Bank Śląski w swoim kredycie gotówkowym proponuje nam raty miesięczne po 286 złotych każda. Kredyt będzie nas wówczas kosztował 216 złotych. Tutaj możemy zaciągnąć zobowiązanie na kwotę od 1 000 złotych do maksymalnie 120 000 złotych, z okresem kredytowania od 3 do 96 miesięcy. Biorąc kredyt gotówkowy na kwotę 1 500 złotych na pół roku w T-mobile Usługi Bankowe, będziemy wpłacać do banku raty miesięczne po 294 złote. Kredyt będzie nas kosztował łącznie 264 złote. Możliwy zakres pożyczki u tego kredytodawcy wynosi od 1 000 złotych do 150 000 złotych. Kredyt można rozłożyć na raty miesięczne od 3 do 120 miesięcy. Pożyczając taką kwotę kredytu w Alior Banku, raty miesięczne będą po 296 złotych, a kredyt wygeneruje całkowity koszt w wysokości 276 złotych. U tego kredytodawcy możemy zaciągnąć zobowiązanie na kwotę od 1 000 złotych do 160 000 złotych włącznie. Okres kredytowania wynosi tutaj od 6 do 120 miesięcy. Raiffeisen Polbank również ma w ofercie kredyt gotówkowy. Jeżeli go wybierzemy będzie nas on kosztował 276 złotych, a raty miesięczne będą po 296 złotych. Pożyczymy tutaj od 1 000 złotych do 150 000 złotych. Okres spłaty na jaki można rozłożyć zobowiązanie wynosi od 6 do 120 miesięcy włącznie.

czwartek, styczeń 31, 2019

Warto czy nie warto?

W dzisiejszych czasach dużego konsumpcjonizmu i wszystkich pokus do wydawania pieniędzy trudno jest zacząć oszczędzać. Oszczędności to indywidualna sprawa każdego z nas. Jedni pragną zaoszczędzić na czym się tylko da, a inni nie żałują sobie na nic, a Ty do jakiej grupy należysz? Zobacz jak do tego podejść na rozsadneinwestycje.pl.

Osobiście uważam, że oszczędzanie pozwala na więcej, ponieważ możemy zrealizować swoje cele, które są mało osiągalne bez wcześniejszego oszczędzania, a drugą zaletą jest to, że oszczędzanie zachęca nas do jeszcze większego oszczędzania.

Bezpiecznym miejscem do oszczędzania jest bank i oczywiście lokaty bankowe na których możemy zarobić. Celem lokowania pieniędzy jest ich pomnożenie. Więc jeśli mamy nadwyżkę pieniędzy możemy oddać ją w depozycie dla banku, co za jakiś czas da nam gwarantowany zysk. To idealny sposób na zabezpieczenie pieniędzy przed utratą wartości. Należy pamiętać, że trzymając oszczędności w domu lub na nieoprocentowanej lokacie za jakiś czas kupimy mniej usług i towarów, a to wszystko za sprawą inflacji czyli wzrostu cen przez co pieniądz traci na wartości. Jeśli oprocentowanie naszej lokaty przewyższa inflace to nasze zaoszczędzone pieniądze nie tracą na wartości.

Lokaty to usługa za którą to bank nam płaci, można powiedzieć, że nasze ulokowane pieniądze są pożyczką dla banku, więc jeśli my pożyczamy to i my dostajemy należne odsetki.

Lokaty są zakładane na określony czas, więc z góry wiemy jakich odsetek się spodziewać po zakończeniu umowy, zakładając, że oprocentowanie jest stałe. Takie oprocentowanie jest bardzo korzystne dla konsumentów, ponieważ przy oprocentowaniu stałym banki nie mogą zmienić warunków w trakcie trwania umowy.

Raporty pokazują, że 55% oszczędności Polaków leżą na nieoprocentowanych kontach w bankach. Przez co tracone są miliony pieniędzy, za które mogłyby być odsetki. Brak wiedzy na temat lokat bankowych jest przerażająca, ponieważ to prosty, łatwy i bezpieczny sposób do pomnażania pieniędzy. Nieważne jest jakie oprocentowanie lokaty, jeśli mamy pieniądze, których aktualnie nie potrzebujemy to warto je ulokować by później cieszyć się nawet najmniejszymi odsetkami i mieć satysfakcję, że to bank nam płaci. W czasach bankowości internetowej lokatę można założyć bez wychodzenia z domu, przez internet co zajmuje dosłownie kilka minut.

Warto to zrobić, warto założyć sobie lokatę bankową, ponieważ nigdy na tym nie tracimy, a możemy tylko zyskać. A jeśli zdarzy się, że będziemy potrzebować nagle tych pieniędzy to możemy w każdej chwili zerwać umowę bez żadnych konsekwencji. Nie stracimy nic z wpłaconego przez nas kapitału, możemy jedynie stracić naliczone do tej pory odsetki.