Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseo3/public_html/wielka-kasa.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Wielka Kasa

czwartek, marzec 31, 2016

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach?

Kredyt gotówkowy zdobywa bardzo dużą popularność wśród społeczeństwa. Dlaczego? Ze względu na prostotę formalności niezbędnych do zaciągnięcia tego typu zobowiązania. Oczywiście nie należy nastawiać się na to, że wybór kredytu gotówkowego jest, aż tak bardzo prosty. Niestety współpraca z wieloma pożyczkodawcami bywa dla początkującego, a często nawet zaawansowanego kredytobiorcy problematyczna. W artykule poznasz kilka najważniejszych wskazówek pozwalających profesjonalnie zoptymalizować podpisanie umowy kredytowej, a na tej stronie znajdziesz bardzo dobry ranking ofert: https://www.ulicafinansowa.pl.

Co musisz wiedzieć, aby nie stracić na podpisaniu umowy o kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe pozyskuje się w różnorodnych celach. Najczęściej na wakacje, na udoskonalenie wizyty u prywatnego lekarza, na produkty typowo konsumpcyjne, komputery, telewizory lub na standardowe wydatki w sklepach spożywczych. Najlepiej od razu odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką faktycznie kwotę kredytu potrzebujesz, aby spełnić swoje potrzeby. Nie przesadzaj z kwotami i rozkładaniem ich na wiele lat spłat, ponieważ to mocno podniesie koszty długoterminowe, a często gospodarstwa domowe po prostu nie wytrzymują tak drastycznych obciążeń ekonomicznych. Druga sprawa to akceptacja wysokości miesięcznych rat. Tutaj trzeba się mocno zastanowić. Najczęściej znacznie lepiej spłacić kredyt gotówkowy stosunkowo szybko, aby uniknąć wyższego poziomu oprocentowania, ubezpieczeń i innych kosztów. Często też kredyt gotówkowy możesz zamienić na inny typ zobowiązania. Wystarczy, np. skorzystać z modułu pożyczek społecznościowych. To jednak rozwiązanie dla osób naprawdę zaawansowanych w tematyce pozyskiwania zadłużenia.

A może skorzystasz z alternatywnych źródeł finansowania potrzeb budżetu domowego?

Rozsądnie podchodź do analizy kredytów gotówkowych. Nie sprawdzaj tylko ich względem pozyskiwania zobowiązania, ale monitoruj oprocentowanie na karcie kredytowej, zobacz usługi parabanków i przejrzyj popularne chwilówki. Wiele banków detalicznych pozwala zadłużyć się bezpośrednio na rachunku osobistym do konkretnych limitów. Takie możliwości warto wykorzystywać. Większość banków daje nawet okres przejściowy bez liczenia dodatkowego oprocentowania, jeżeli spłacisz zobowiązanie w przyśpieszonym terminie. Takie kredyty na rachunkach bieżących ratują budżety gospodarstw domowych. W każdym razie kredyt gotówkowy to jedno z najszybszych narzędzi zadłużeniowych. Jeżeli skompletujesz właściwie dokumentację i dopełnisz formalności twój wniosek kredytowy może zostać rozpatrzony w kilkanaście minut. Większość banków chwali się tutaj piętnastominutowym czasem oczekiwania.

Lojalność bardzo często się opłaca na rynku kredytowym

Dobrze też zostać lojalnym klientem określonego pożyczkodawcy. Jeżeli masz w danym banku detalicznym otwarte rachunki osobiste, korzystasz z kart kredytowych od czasu do czasu i je spłacasz, a do tego masz drobne oszczędności na lokatach otrzymujesz znacznie większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Bank detaliczny ma bowiem obraz twoich wydatków i wpływów, co umożliwia błyskawiczną analizę możliwości zadłużeniowych. W przypadku pozyskiwania szybkich kredytów gotówkowych to jednak bezcenna wartość.

Podsumowanie

Artykuł poruszył podstawowe kwestie związane z posykiwaniem kredytów gotówkowych lub innych zobowiązań w rozsądnej dla kredytobiorcy formie. Wykorzystaj wskazówki, a na pewno znacznie lepiej zoptymalizujesz budżet gospodarstwa domowego i nie stracisz na umowie. Co myślisz o współczesnych kredytach gotówkowych i czy z nich regularnie korzystasz?