Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseo3/public_html/wielka-kasa.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Wielka Kasa

piątek, luty 5, 2016

Kredyty i zasady ich przyznawania

Jeżeli ktoś chce starać się kredyt powinien na pewno dowiedzieć się, jak banki je przyznają.

Obecnie uzyskanie kredytu na pewno jest o wiele łatwiejsze niż kilka lat temu. Jednakże i tak nie możemy liczyć na to, że bank nam przyzna kredyt bez jakichkolwiek formalności czy sprawdzania jakichkolwiek informacji na nasz temat. Wprawdzie ilość niezbędnych dokumentów jest znacznie niższa, jednak wciąż musimy się liczyć z tym, że będą one niezbędne. Jednak dzisiaj bardzo wiele banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoim klientów i znacznie zmniejsza swoje wymagania odnośnie dokumentacji. W najlepszej sytuacji są ci klienci którzy decydują się skorzystać z oferty własnego banku w którym mają konto i na nie wpływają regularnie pobory. Wtedy bowiem mogą liczyć nie tylko na znacznie mniejszą ilość dokumentów, jakie będą potrzebne, ale także na to, że bank dla nich przygotuje ofertę indywidualną, zarówno jak chodzi o kwotę kredytu jak też o wysokość oprocentowania czy innych opłat związanych z jego udzieleniem. Dlatego też bardzo wiele osób poszukiwanie idealnego dla siebie kredytu zaczyna właśnie od oferty swojego banku.

Poza tym gdy występujemy o przyznanie kredytu nie możemy zapominać o tym, że bank z pewnością sprawdzi nas jako klienta. Banki najczęściej weryfikują klientów w dwóch bazach. Pierwsza z nich to BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej. Kolejna jest tak zwana baza niesolidnych klientów, do której mają dostęp jedynie banki. Obecnie jednak wiele banków zanim przyzna kredyty sprawdza jeszcze BIG czyli Biuro Informacji Gospodarczej. Dlatego też jeżeli nasza historia w tych bazach nie jest zbyt dobra musimy się liczyć z tym, ze dostaniemy odmowę. Jednak większość osób, gdy udaje się do banku po kredyt, zna swoją historię w tych bazach. Obecnie bowiem bez problemu można to sprawdzić, nawet przy pomocy Internetu.

Ponadto bez trudu można sprawdzić, czego bank będzie od klienta wymagał w momencie, gdy ten zgłosi się po kredyt. Wystarczy wejść na strony w Internecie, gdzie nie tylko można znaleźć informacje dotyczące niemalże wszystkich dostępnych ofert, ale także bez trudu można je ze sobą porównać pod wieloma względami. Odnośnie wybranej oferty możemy znaleźć wszystkie dane, takie jak wysokość oprocentowania, prowizji czy wiele innych. Poza tym można sprawdzić, czy bank w przypadku konkretnej oferty nie ma preferencyjnej oferty dla swoich klientów. Bardzo często obecnie są one tak konstruowane, aby klienci zyskali znacznie więcej. Poza tym często także bez większych problemów można skorzystać z tak zwanego kalkulatora kredytów, który pozwala sprawdzić, ile będzie wynosiła wysokość miesięcznej raty w zależności od wybranej oferty kredytu i jej warunków.