Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseo3/public_html/wielka-kasa.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Wielka Kasa

poniedziałek, grudzień 28, 2015

Kredyt na różne okazje

Nie zawsze ilość posiadanych środków pozwala na realizacje potrzebnych wydatków. Można na niektóre z nich poczekać i odkładać, aż uzbiera się odpowiednia suma. Jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego też wtedy takie rozwiązania, jak kredyt gotówkowy mogą okazać się rozwiązaniami najlepszymi. Oczywiście kredyt gotówkowy oznacza zaciągniecie zobowiązania, które trzeba spłacić, dlatego tez każda decyzja w tym zakresie musi być dobrze przemyślana. Kredyt to również dodatkowe koszty w postaci odsetek. Z drugiej strony ponosząc te koszty otrzymuje się możliwość realizacji wydatków niemal od ręki. W każdym razie konieczne jest wybranie dobrej oferty kredytu spośród wielu dostępnych na rynku. Warto wspomóc się na przykład porównywarką kredytów.

Dobry kredyt to oczywiście tani kredyt. O tym, czy kredy jest tani, decyduje w pierwszym rzędzie wysokość jego oprocentowania. Jednakże nie jest to jedyny czynnik wpływający na koszty. Różnego rodzaju opłaty manipulacyjne, czy też prowizyjne, choćby jednorazowe, również maja wpływ na koszt kredytu. Dlatego też dobrze jest posłużyć się wskaźnikiem, jakim jest rrso – roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Wskaźnik ten w kompleksowy sposób ujmuje wszystkie koszty kredytu – zarówno jego oprocentowanie, jak i pozostałe koszty i opłaty. Koszty kredytu mogą się również wahać w trakcie jego spłaty, jeśli wybierzemy oprocentowanie zmienne. Przy takim oprocentowaniu każda zmiana wysokości stóp procentowych będzie wpływać analogicznie na zmianę wysokości oprocentowania. Może to w zależności od sytuacji powodować nieco większe lub mniejsze koszty kredytu. Z kolei oprocentowanie stałe gwarantuje jednakową wysokość kosztów, niezależni od zmian stóp procentowych.

Zanim otrzymamy kredyt, bank sprawdzi nasza zdolność kredytową. Na to składa się kilka spraw. Po pierwsze musimy mieć oczywiście odpowiednie dochody, dzięki którym będziemy w stanie wywiązać się z obowiązku terminowej spłaty kredytu. Po drugie będzie potrzebne jakieś jego zabezpieczenie na wypadek, gdyby z jakichś powodów kredytobiorca nie mógł go spłacić. Zabezpieczenie to może przyjmować różne formy, takie, jak podżyrowanie kredytu, czy jego ubezpieczenie. Dla banku istotne może być również to, jak spłacaliśmy nasze poprzednie kredyty, czyli nasza historia kredytowa. Dane na temat naszej historii kredytowej bank znajdzie w BIK.