Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseo3/public_html/wielka-kasa.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Wielka Kasa

poniedziałek, grudzień 28, 2015

Kredyt na różne okazje

Nie zawsze ilość posiadanych środków pozwala na realizacje potrzebnych wydatków. Można na niektóre z nich poczekać i odkładać, aż uzbiera się odpowiednia suma. Jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego też wtedy takie rozwiązania, jak kredyt gotówkowy mogą okazać się rozwiązaniami najlepszymi. Oczywiście kredyt gotówkowy oznacza zaciągniecie zobowiązania, które trzeba spłacić, dlatego tez każda decyzja w tym zakresie musi być dobrze przemyślana. Kredyt to również dodatkowe koszty w postaci odsetek. Z drugiej strony ponosząc te koszty otrzymuje się możliwość realizacji wydatków niemal od ręki. W każdym razie konieczne jest wybranie dobrej oferty kredytu spośród wielu dostępnych na rynku. Warto wspomóc się na przykład porównywarką kredytów.

Dobry kredyt to oczywiście tani kredyt. O tym, czy kredy jest tani, decyduje w pierwszym rzędzie wysokość jego oprocentowania. Jednakże nie jest to jedyny czynnik wpływający na koszty. Różnego rodzaju opłaty manipulacyjne, czy też prowizyjne, choćby jednorazowe, również maja wpływ na koszt kredytu. Dlatego też dobrze jest posłużyć się wskaźnikiem, jakim jest rrso – roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Wskaźnik ten w kompleksowy sposób ujmuje wszystkie koszty kredytu – zarówno jego oprocentowanie, jak i pozostałe koszty i opłaty. Koszty kredytu mogą się również wahać w trakcie jego spłaty, jeśli wybierzemy oprocentowanie zmienne. Przy takim oprocentowaniu każda zmiana wysokości stóp procentowych będzie wpływać analogicznie na zmianę wysokości oprocentowania. Może to w zależności od sytuacji powodować nieco większe lub mniejsze koszty kredytu. Z kolei oprocentowanie stałe gwarantuje jednakową wysokość kosztów, niezależni od zmian stóp procentowych.

Zanim otrzymamy kredyt, bank sprawdzi nasza zdolność kredytową. Na to składa się kilka spraw. Po pierwsze musimy mieć oczywiście odpowiednie dochody, dzięki którym będziemy w stanie wywiązać się z obowiązku terminowej spłaty kredytu. Po drugie będzie potrzebne jakieś jego zabezpieczenie na wypadek, gdyby z jakichś powodów kredytobiorca nie mógł go spłacić. Zabezpieczenie to może przyjmować różne formy, takie, jak podżyrowanie kredytu, czy jego ubezpieczenie. Dla banku istotne może być również to, jak spłacaliśmy nasze poprzednie kredyty, czyli nasza historia kredytowa. Dane na temat naszej historii kredytowej bank znajdzie w BIK.

czwartek, listopad 26, 2015

W którym banku brać kredyt?

Bank swój czy “obcy”?

Ilość banków i proponowanych przez nie ofert kredytowych powoduje, że bardzo często klienci mają problem z tym, aby wybrać idealnie dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań. Przede wszystkim nie wiedzą, który bank zaoferuje im najbardziej korzystne warunki. Pomimo wielu reklam kredytów nie można zapominać, iż często szczegóły oferty, które nie są podawane w reklamach decydują o tym, jak bardzo kredyt okaże się atrakcyjny. Na pewno jednak obecnie dobrym pomysłem jest w pierwszej kolejności zapoznanie się z ofertą swojego banku, czyli takiego w którym mamy na przykład konto. Coraz częściej bowiem swoim klientom oferują one kredyty przyznawane na atrakcyjnych warunkach, na pewno o wiele bardziej ciekawych niż oferty innych banków. Poza tym zazwyczaj ilość niezbędnych do przyznania kredytu dokumentów znacznie się zmniejsza. Banki bowiem dość często bazują na przykład na wpływach na konto klienta, określając tym samym, jaką kwotę kredytu maksymalnie mogą mu przyznać. Poza tym coraz popularniejsze także stało się przyznawanie kredytów online. Klienci korzystający z bankowości elektronicznej bez problemu zazwyczaj po zalogowaniu sie na swoje konto mogą błyskawicznie złożyć wniosek o przyznanie kredytu. Niezbędne dane są najczęściej automatycznie uzupełniane, co powoduje, że klient nie musi się o nic martwić. Poza tym w wielu sytuacjach na rozpatrzenie takiego złożonego online wniosku bank potrzebuje zaledwie kilkanaście minut, a jeżeli decyzja jest pozytywna, w wielu sytuacjach pieniądze niemal od razu pojawiają się na koncie klienta. Wejdź i zobacz ten link bo dzięki niemu możesz zaoszczędzić sporą sumę przy spłacie kredytu.

Jak porównać oferty kredytów?

Jednak nie można polegać tylko i wyłącznie na tym, co ma nam do zaoferowania nasz bank. Warto zapoznać się z innymi ofertami które są na rynku, może się bowiem okazać, że te które oferują inne banki okażą się znacznie bardziej atrakcyjne. Poza tym obecnie wiele osób ma konta w kilku bankach, co jest spowodowane między innymi tym, iż za ich utrzymywanie klienci nie ponoszą opłat. Dlatego też w takiej sytuacji na pewno najlepiej jest porównać ze sobą oferty różnych banków, w tym także te skierowane do klientów, aby bez większych problemów znaleźć idealne dla siebie. Pod uwagę zazwyczaj jak mowa o dobieraniu ofert kredytowych, brane są przede wszystkim koszty związane z udzieleniem i spłatą kredytu, gdyż im są one niższe, tym korzystniejsze jest to dla klienta. Obecnie bez większych problemów oferty kredytów można porównać na przykład w Internecie, gdzie można skorzystać z tak zwanych porównywarek kredytów, które pozwalają szybko dobrać idealne dla siebie rozwiązania.