czwartek, marzec 25, 2021

Kredyt gotówkowy a bezgotówkowy

Kredyt gotówkowy jest obecnie jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Jaka jest różnica pomiędzy kredytem gotówkowym, a kredytem bezgotówkowym?

Kredyt gotówkowy – co to oznacza?

Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu konsumenckiego, który może być udzielany przez banki oraz instytucje, które mają zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Na czym polega ten rodzaj kredytu? Bank udziela kredytobiorcy pożyczki w postaci gotówki. Przy czym kredytobiorca może ją wydać na dowolny cel. W celu otrzymania kredytu gotówkowego, kredytobiorca musi złożyć wniosek o kredyt. Może to zrobić zarówno bezpośrednio w oddziale banku, albo za pośrednictwem internetu, wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej banku. Kredyt zostanie przyznany jeżeli posiadamy odpowiednią zdolność kredytową oraz dostarczymy wymagane przez bank dokumenty. Są to między innymi zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie oraz wysokość zarobków. Pamiętajmy o tym, że mimo licznych promocji kredyt gotówkowy zawsze łączy się z kosztami. Kredyt zawsze jest płatny. A co z kredytami bezgotówkowymi, to tak naprawdę duża gama produktów bankowych, zaliczamy do nich kredyty celowe, linie kredytowe czy karty kredytowe. W przypadku kredytów celowych, czyli kredytów hipotecznych czy samochodowych, pieniądze pożyczone są przekazywane bezpośrednio na konto sprzedawcy. Zabezpieczenie dla banku stanowi produkt, który jest w ten sposób kupowany. Przed przyznaniem kredytu, bank ocenia zdolność kredytową klienta. Z kolei w przypadku przyznania linii kredytowej czy karty kredytowej otrzymujemy pieniądze na konto i możemy je wydać na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy czy bezgotówkowy?

Trudno porównywać kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny, to dwa różne produkty. Łatwo za to porównać kredyt celowy. Jakie są plusy kredytów bezgotówkowych? Wszelkie formalności załatwiane są zazwyczaj w jednym miejscu. Albo przez stronę internetową, albo za pośrednictwem kontaktu z pracownikiem banku. Podczas wyrażania chęci zakupu konkretnego towaru, zostają nam przedstawione wymagania, a my przedstawiamy wymagane zaświadczenia. Inną opcją jest limit na rachunku, otrzymujemy wtedy dodatkowe środki, które możemy wykorzystać na dowolny cel. Jest to rodzaj kredytu dla osób, które nie potrzebują karty kredytowej, mają jednak czasami większe wydatki. Jest to zabezpieczenie dla osób, które mogą w przyszłości z nich skorzystać. Jeśli limit jest niski, formalności są zazwyczaj dość małe