poniedziałek, luty 1, 2021

Czy dostaniesz kredyt hipoteczny?

W ostatnich latach kredyty hipoteczne stają się coraz bardziej popularne ponieważ dzięki nim możemy spełnić swoje marzenia o własnym domu bądź mieszkaniu. Niestety otrzymanie kredytu w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie oczywiste, musimy wcześniej spełnić kilka istotnych kryteriów. W pierwszej kolejności bank sprawdzi nasza zdolność kredytową. To od niej będzie zależało przede wszystkim czy otrzymamy kredyt hipoteczny. Pamiętajmy o tym że zdolność kredytową możemy sprawdzić sami, jeżeli zrobimy to odpowiednio wcześniej i nie będzie ona dla nast. Satysfakcjonująca będziemy mogli mieć na nią wpływ i nieco ją poprawić Kolejny element sprawdzany przez bank to historia kredytowa. Pamiętajmy o spłacie wszystkich swoich dotychczasowych zadłużeń w terminie, a także wszystkiego rodzaju rachunków. Przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny bank bierze po uwagę nasz wiek, źródło utrzymania, wielkość gospodarstwa domowego, a także inne istotne dla niego kwestie

Wszystkie te czynniki wymienione wyżej mogą pomóc nam uzyskać odpowiedz na postawione pytanie, a mianowicie czy uzyskamy kredyt hipoteczny. Pewność uzyskamy jednak dopiero w banku, ale kredyt hipoteczny nie musi być ruletką – możesz poznać z jakim prawdopodobieństwem spotkasz się z pozytywną decyzją w banku.

Przede wszystkim staranie się o kredyt hipoteczny należy rozpocząć od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Jeśli jest zbyt niska a poszukiwania rozpoczęliśmy odpowiednio wcześniej możemy bez problemu ją poprawić. Niektóre działania zwiększą zdolność natychmiast – jak np. spłata długu lub rezygnacja z karty kredytowej. Na inne trzeba będzie trochę poczekać – dlatego to tak ważne, aby proces ubiegania się o kredyt hipoteczny rozpocząć od sprawdzenia na czym się stoi i musimy zrobić to nieco wcześniej.

Jeśli mamy zdolność kredytową i udało nam się zgromadzić choćby 20 procentowy wkładu własnego, reszta czynników nie powinna być już przeszkodą w uzyskaniu kredytu mieszkaniowego. Banki podchodzą do wniosków o kredyt hipoteczny elastycznie i indywidualnie, dlatego warto poznać jeszcze sposoby na to jak znaleźć tani kredyt hipoteczny. Nie powinniśmy się sugerować kompletnie tym że znajomy dostał bądź nie dostał kredytu, nasza sytuacja jest z pewnością inna, więc należy to sprawdzić. Skoro stać się na długoletnie zobowiązanie, niech będzie ono takim, które spełni nasze oczekiwania!

Kto może nie otrzymać kredytu hipotecznego
Powyższe kryteria nie określają w sposób absolutny tego, czy uzyskasz lub nie kredyt hipoteczny. Przyznanie kredytu zależy od wielu istotnych czynników a także od polityki danego banku. Należy je traktować jak drogowskazy – czy okoliczności pozwalają nam trafić do celu jakim jest własny dom bądź mieszkanie. W procesie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy są jednak znaki, które pozwalają się domyślić problemów z przychylną decyzją banku. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać na początku.