środa, kwiecień 22, 2020

Trzy zasady wyboru kredytu samochodowego

Jeśli Twój samochód zaczął odmawiać posłuszeństwa lub zaczęła zjadać go rdza czas pomyśleć o zakupie nowego pojazdu mechanicznego. Niewątpliwie na zakup nowego auta będziesz potrzebować pieniędzy, więc może warto zastanowić się nad kredytem samochodowym? Poniżej przedstawiamy trzy „złote” zasady wyboru kredytu na samochód.

Sprawdź kilka ofert kredytowych

Aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi ofertami kredytów samochodowych potrzebowałbyś sporo czasu. Jednakże w sieci internetowej dostępne są darmowe porównywarki kredytów, dzięki czemu możesz wybrać kilka najbardziej korzystnych ofert. Porównywarki kredytów samochodowych umożliwiają również sprawdzenie, o jaką kwotę kredytu możemy się ubiegać, jakie ma oprocentowanie kredyt, stopę RRSO, a także okres kredytowania.

Auto nowe czy używane?

Bez względu na to czy zdecydujesz się na zakup nowego lub też używanego samochodu powinieneś rozważyć różne opcje finansowania. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że banki najchętniej udzielają kredytów na zakup nowych samochodów, bo wolniej tracą na swojej wartości. Dlatego chcąc kupić samochód warto wybrać ten, który nie jest starszy niż 5 lat.

Pieniądze na samochód pożyczaj z rozwagą!

Przed ubieganiem się o kredyt samochodowy powinniśmy się najpierw kilka razy zastanowić nad tym czy faktycznie potrzebujemy takiego samochodu, który kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łatwo jest wziąć kredyt na nowy samochód, ale później ciężko jest go spłacić, zwłaszcza przyjmując to, że kredyt weźmiemy na kilka długich lat. Decyzję o zaciągnięciu tego rodzaju zobowiązania finansowego powinniśmy podejmować na chłodno, dzięki temu w przyszłości unikniemy bardzo kosztownych błędów.

Podsumowując. Jeśli będziemy kierować się powyższymi trzema „złotymi” zasadami, które dotyczą wyboru odpowiedniego kredytu samochodowego z pewnością nie popełnimy największego w życiu błędu. Tak, błędu, bo takim może okazać się w przyszłości zaciągnięty przed laty kredyt. Dlatego apelujemy raz jeszcze o to, aby zastanowić się nad tym czy faktycznie potrzebujemy kredytowania na zakup nowego samochodu. Może jest ktoś w rodzinie, kto udzieliłby nam pożyczki na zakup samochodu? Jest to z pewnością bezpieczniejsze rozwiązanie.