poniedziałek, wrzesień 25, 2017

Przeczytaj to,jeśli walczysz o kredyt osobisty

Walka o kredyty osobiste jest coraz większa. Według analityków może być jeszcze gorzej. Warto zatem poznać kilka poniższych najlepszych wskazówek w staraniu się o pozyskanie pożyczek osobistych, kilka z nich znajdziesz na http://www.kolejkapokase.pl/.

1. Rozejrzyj się!

Podobnie jak w przypadku każdego produktu finansowego, jeśli chodzi o pożyczki osobistej warto płacić za zakupy i porównać APR. APR (roczna stopa procentowa) aby znać rzeczywisty koszt pożyczki, uwzględniając odsetki, wszelkie inne należności i kiedy płatności są należne.

Twój bank może powiedzieć, że oferuje kilka preferencyjnych stawek swoim klientom z bieżącego konta, ale nadal można znaleźć tańsze pożyczki dostępne gdzie indziej.

2. Sprawdź, co jest napisane małym drukiem.

3. Pomyśl o opłatach za zwłokę

Może to wydawać się nieprawdopodobne w momencie wykupienia osobistego kredytu - ale nie zapominaj, że możliwe jest wcześniejsze spłacenie długu. Wielu dostawców pożyczek skorzysta z tej opłaty, jeśli chcesz to zrobić, więc warto sprawdzić, ile może to kosztować, zanim złożysz podanie do konkretnej transakcji. Jeśli uważasz, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że chcesz szybko spłacić pożyczkę, warto szukać transakcji, która nie zawiera wcześniejszej spłaty.

4. Rozejrzyj się po rynku

Ubezpieczenie z tytułu płatności miało fatalną prasę, ale nadal jest użytecznym produktem dla niektórych osób. Jest przeznaczone do pokrycia miesięcznych spłat kredytu lub karty kredytowej, jeśli nie możesz ich pozyskać z powodu choroby lub bezrobocia. Jeśli zdecydujesz się na taki rodzaj ochrony, ważne jest, aby kupować najtańszą ofertę: zakupienie polisy bezpośrednio od pożyczkodawcy może kosztować znacznie więcej niż zakup od autonomicznego dostawcy. Ponadto zasady często zawierają długi wykaz wykluczeń, dlatego upewnij się, że w pełni zrozumiesz, z czym masz do czynienia przed podjęciem polityki.

5. Sprawdź swoją ocenę zdolności kredytowej

Jeśli planujesz ubiegać się o wiodącą na rynku pożyczkę indywidualną, ważne jest, aby najpierw sprawdzić swoją ocenę kredytową. Kredytodawcy są zobowiązani do oferowania reklamowanych “typowych” tylko dla dwóch trzecich wnioskodawców. Dlatego też, jeśli Twoja ocena kredytowa nie jest w dobrym stanie, możesz zaoferować droższe transakcje niż pożyczka o niskim oprocentowaniu, którą pierwotnie zgłosiłeś.

6. Rozważ kartę kredytową

Zanim ubiegasz się o pożyczkę osobistą, rozważyć inne formy kredytu. Możesz znaleźć kartę kredytową która jest tańsza i karta z 0 procentową ofertą wstępną na zakupy – co pozwoli Ci rozłożyć koszt dużego zainteresowania zakupem. Najdłuższy zysk odsetkowy wynosi obecnie 16 miesięcy. Jeśli jednak nie uważasz, że będziesz w stanie spłacić swój dług w ciągu 0-procentowego okresu oferty, możesz lepiej skorzystać z długoterminową transakcją i niską stopą procentową.

Ogólnie rzecz biorąc, im większa pożyczka tym niższe stopy procentowe. Więc pożyczanie dodatkowych 500 zł pozwoli ci nieco zaoszczędzić w pełnym 60-miesięcznym terminie pożyczki.