wtorek, luty 14, 2017

Decydując się na kredyt gotówkowy

Decydując się na kredyt gotówkowy musimy dokładnie przemyśleć to czy jest on nam faktycznie potrzebny. Kredyt to zawsze dyskomfort dla naszego portfela i domowego budżetu dlatego zanim zdecydujemy się na jego zaciągnięcie powinniśmy pamiętać o tym, żeby dokładnie przemyśleć to czy faktycznie będzie nam on potrzebny oraz czy będziemy w stanie go spłacać. Często zdarza się że kredyty zaciągane są na kupno często zbędnego dla nas sprzętu lub też na bieżące wydatki. Kredyt powinniśmy zaciągać również tylko w momencie kiedy jesteśmy pewni że będziemy w stanie go spłacić. Inaczej nie spłacanie takiego zadłużenia może spowodować znacznie większe kłopoty finansowe.

Na co zaciągnąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć na dowolnie wybrany przez nas cel i nie mamy obowiązku informować o tym banku w którym chcemy się zadłużyć. Kredyty gotówkowe zaciągane są zazwyczaj na kwotę kilku tysięcy i przeznaczane na kupno nowego sprzętu RTV lub AGD bądź też przeprowadzenie remontu, zakup mebli czy wspólny wyjazd z rodziną. Kredyt gotówkowy ma również to do siebie że może zostać spłacony przed czasem bez dodatkowych kosztów i utrudnień. Kredyt gotówkowy przyznawany jest w kwocie od kilku do kilkunastu tysięcy. O kredyt gotówkowy może starać się zarówno osoba fizyczna jak i firma. Do jego zaciągnięcia nie potrzebujemy żadnych dodatkowych dokumentów poza zaświadczeniem o zatrudnieniu czy też zarobkach oraz dokumentem tożsamości. Procedura udzielenia kredytu gotówkowego jest bardzo prosta i nie wymaga od nas niczego poza skompletowaniem dokumentów i wypełnieniem odpowiedniego wniosku. Wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego jest zazwyczaj rozpatrywany natychmiast i już w ciągu kilku godzin powinniśmy otrzymać środki na swoje konto. W przypadku starania się o większą kwotę pieniędzy p[procedura jest już o wiele bardziej skomplikowana i wymaga od nas wielu dodatkowych dokumentów i zaświadczeń.

Dodatkowe usługi

Pamiętajmy o tym, że każdy bank w którym chcemy zaciągnąć kredyt przygotował dla nas z pewnością ofertę dodatkowych usług, warto się z nimi zapoznać ponieważ mogą to być ciekawe i korzystne dla nas oferty, ale miejmy tez na uwadze to że bank może naciągnąć nas na dodatkowe koszta. Często jedną z najpopularniejszych propozycji jest możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia na życie, czy tez dodatkowe natychmiastowe wsparcie medyczne czy tez techniczne. Oczywiście oferty dodatkowych świadczeń są rożne w każdym banku i czasami są bardziej korzystne a czasami mniej.